this(6)

 

Kristen Stewart’ın, Oskar ödüllü yönetmen Ang Lee’nin yeni filmi Billy Lynn’s Long Halftime Walk’da rol almak üzere görüşmelerde bulunduğu açıklandı. Görünüşe bakılırsa Lee, Ben Fountain’ın Irak Savaşı’ndaki Amerikan askerlerini konu edinen ve çok satan romanından uyarlayacağı filmi için oldukça dikkat çekici bir oyuncu kadrosu oluşturuyor.

Fountain’ın romanı 2005’te Irak’ta yaşanan bir ateş muharebesinden sonra hayatta kalan 19 yaşındaki Teksaslı asker Billy Lynn’i konu alıyor. Olayın görüntüleri yayıldığında Lynn ve “Bravo Bölüğü” ülkelerinde küçük çapta ünlü oluyorlar ve bir zafer gezisi için ülkelerine getiriliyorlar. Romanı, Slumdog Millionaire’den tanıdığımız Simon Beaufoy senaryolaştırdı. Anlaşılan film Amerika’nın dış savaşları ve askerleriyle olan ilişkisi üzerine biraz iğneleyici bir yorum olacak. Ekibe katıldığı takdirde Stewarts, Billy Lynn’in kızkardeşi Kathryn’i canlandıracak.

Romanları ve filmleri büyük fenomen haline gelen fakat eleştirmenlerce pek dikkate alınmayan Twilight serisinin bitiminden sonra, Kristen Stewart’ın daha ihtiyatlı tercihler yaptığı aşikar. Oskar ödüllü film Still Alice’teki ilgi çekici performansının yanı sıra genç oyuncu Clouds of Sils Maria’daki rolüyle Fransız César Ödülleri’nde ödül kazanan ilk Amerikan aktris olma unvanını da kazandı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.