Korku türünde efsane bir yapım olan The Others (Diğerleri) gelecek yıl 20. yıl dönümünü kutlayacak. 2001’de vizyona giren film, dünya çapında 200 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Los Angeles merkezli yapım şirketi olan Sentient Entertainment filmin çevrim haklarını kazandı.

Yönetmenlik koltuğunda Alejandro Amenabar’ın oturduğu filmin konusu ise şöyleydi;

II. Dünya Savaşı’nda kocasını kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, Jersey’de büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, bir gün üç kişi uğrar: Yaşlı bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız. Eve hizmetçiler aramakta olan Grace, bu kişileri işe alır ve onları çocuklarının sağlık durumu konusunda uyarır. Öte yandan, Grace’in kızı Anne, Victor adında bir çocuğun kendileriyle birlikte evde yaşadığına, onu arada sırada evin çeşitli yerlerinde gördüğüne inanmaktadır. Bunu defalarca annesine söyler fakat annesi Grace bunu pek önemsemez. Evin çevresini saran yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada Grace, kızının anlattığı hikâyelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır. İşte bu noktada, eve hizmetçi olarak aldığı insanların garip hareketlerinden iyice şüphelenmeye başlar. Filmin finali ise izleyenleri tam anlamıyla şoke edecek önemli olaylara sahne olacaktır.

Filmin başrolünde olan Nicole Kidman, performansıyla eleştirmenlerden büyük beğeni toplayarak Altın Küre ve BAFTA adaylıkları kazanmıştır. Filmin senaristi ve yönetmeni Amenabar ise Goya Ödülleri ile “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Özgün Senaryo” kategorilerinde ödül kazanmıştı.

Deadline‘nin haberinde; Filmle ilgili plan, hikayeye yeniden şekil verip modernize etmek. Haberde, projenin şimdiden ünlü isimlerin radarına girdiği belirtiliyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan yapımcı Renee Tab, “Tüm zamanların en sevdiğim korku filmi The Others üzerine çalışabileceğim ve bu yeniden çevrimi yeni seyircilerle beyaz perdede buluşturacağım için onur duyuyorum” dedi.

Filmdeki temanın günümüzde yaşananlara benzerliğine dikkat çekerek bu durumu “ürkütücü ve esrarengiz” diye niteleyen Tab, “Gönüllü tecrit, paranoya, korku ve tabii ki çocuklarımızı ve kendimizi zarar görmekten korumak için duyduğumuz yoğun arzu” ifadelerini kullandı. Tab konuşmasına şöyle devam etti;

”Acı ve sorunları izleyiciyi gerçek anlamda şefkatli bir yolculuğa çeken ana karakter Grace’in ardındaki katmanları çözmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.