Haberler

Köprüde Buluşmalar Kısa Film Atölyesi Sonuçları Belli Oldu

Bu yıl 4.sü gerçekleştirilen Köprüde Buluşmalar Kısa Film Atölyesi’nin sonuçları belli oldu.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) tarafından 2017 yılında İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile başlatılan ve bugün İstanbul Film Festivali kapsamında 4.sü gerçekleştirilen Köprüde Buluşmalar Kısa Film Atölyesi‘ne bu yıl kabul edilen isimler; Ali Deniz Şensöz, Doruk Can Kaya, Ezgi Temel, Sami Morhayim ve Sertan Tınaz oldu. Atölyede ayrıca; Short by Short ve Film Rental İstanbul tarafından 2 projeye destek verilecek.

Geçtiğimiz senelerdeki atölyelere katılan filmlerden Aylin (Ozan Yoleri) dünya prömiyerini Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nde, Manzara (Büşra Atamer Balkan) filmi ise prömiyerini, Directed By Women’da gerçekleştirerek önemli başarılara imza attılar.

Proje kapsamında bu sene; görüntü yönetmeni, sanat yönetmeni, yönetmen asistanı ve yapım amiri ile gerçekleştirilecek dersler sayesinde yapım süreci işlenirken aynı zamanda kısa filmlerin sinemacılar için önemine ve uluslararası değerine dikkat çekilecek.

15-24 Ekim tarihleri arasında 10 gün sürecek festival bu sene, Asteros Film‘in katkıları ile Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

 

4. Kısa Film Atölyesi’ne Seçilen Projeler

Ay Bulutta, Yönetmen: Doruk Can Kaya, Yapımcı: Pınar Sevilmiş

Çıkmaz Sokak, Yönetmen: Ezgi Temel, Yapımcı: Cansu Menlikli

Sabah, Yönetmen: Ali Deniz Şensöz, Yapımcı: Senem Aytaç

Salgın, Yönetmen: Sertan Tınaz, Yapımcı: Yasin Baktır

Susam, Yönetmen: Sami Morhayim, Yapımcı: Aycan Aluçlu

Eğitmenler

Anna Maria Aslanoğlu- Yapımcı- İSTOS Film

Nazlı Elif Durlu- Yazar- yönetmen

Sezen Kayhan- Yazar- yönetmen

Gülin Üstün- Köprüde Buluşmalar Yöneticisi

Beste Yamalıoğlu – Yapımcı- Köprüde Buluşmalar Koordinatörü

Konuşmacılar

Serdar Yılmaz – Sanat yönetmeni

Emre Tanyıldız – Görüntü yönetmeni

Ezgi Baltaş – Casting direktörü

Murat Çelik – Yapım amiri

Akın Güngör – Yardımcı yönetmen

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz