Haberler

Kolej Havası Geliyor

Blue’nun yaratıcıları yeni bir belgeselle beyaz perdeye geri Dönüyor: Kolej Havası 6 Eylül’de sinemalarda.

Yönetmen koltuğunda Sertan Ünver’in oturduğu, yapımcılığını Güverte Film’in üstlendiği Kolej Havası,  Beşiktaş’ın en parlak dönemlerinden birine imza atan, 89-92 yılları arasında üst üste 3 şampiyonluk kazanan takıma ve efsane futbolcular Metin – Ali – Feyyaz’ın hikayesine odaklanıyor. Serpil Hamdi Tüzün’ün kurduğu Özkaynak Düzeni ile başlayan ve Süleyman Seba dönemine gelen belgesel ekibin bilinen-bilinmeyen hikayelerini gün ışığına çıkarıyor. Sadece takımın ve insanların geçmişini anlatmayan film Türkiye futbolunun bugünkü sorunlarının da altını çiziyor.

Efsane Kadrodan Bir İstikrar Öyküsü

Kolej Havası, Beşiktaşlı olmanın ne demek olduğunu, Türk futbolunun dünü ve bugününü seyircisininin gözlerinin önüne seriyor. İyi bir insan olmanın, sporu sevgi, saygı ve dostluk içinde insan hayatına dahil etmenin önemi üzerinde duruyor. Belgeselde, Metin Tekin, Feyyaz Uçar, Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek gibi efsane futbolcuların yanı sıra Zafer Algöz ve Feridun Düzağaç gibi sanatçıların gözünden Beşiktaş ve Beşiktaşlı olmak anlatılıyor.

Filmin Fragmanını Buradan İzleyebilirsiniz

 

 

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz