Haberler

Koca Dünya’nın Galası Mithat Alam Film Merkezi Yararına

Reha Erdem’in son filmi Koca Dünya Galası’nı, Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’ne destek olmak için gerçekleştiriyor.

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi, 2017 yılının ekonomik zorluklarıyla daha kolay baş edebilmek ve devam eden projelerini sürdürebilmek için sinema ve sanat dünyasının desteğiyle bir dizi etkinlik yapmayı planlıyor. İlk etkinlik olarak yönetmen Reha Erdem’in son filmi Koca Dünya izleyici ile buluşacak. Reha Erdem ve film ekibinin de katılacağı galaya verilecek destekler, merkezin her yıl yaptığı aşağıdaki etkinliklerin devamına katkı sağlayacak.

-Hisar Kısa Film Seçkisi

-Türkiye Sineması Görsel Hafıza Projesi

-Sinefil Dergisi

-Sinema Söyleşileri Kitabı ve Merkez’in diğer etkinlikleri

Mithat Alam Koca Dünya için ne demişti?
“Az evvel bitirdim filmi ve allak bullak oldum. Çok fena çarptı beni, nefessiz kaldım, soluk alma ihtiyacı duydum, duyuyorum. Bu kadar karanlık bir masal mı olur? Çok daha ‘gerçekçi’ bir mizanseni olan (ve çok sevdiğimi bildiğiniz) Hayat Var bu kadar sert tokat atmamıştı bana. Bunu düşünmekteyim deminden beri; bu şiirsel ve masalsı anlatım nasıl oluyor da daha gerçekçi hikayesi olan Hayat Var’dan daha fazla derinden bir tokat çakabiliyor insana. İşte anlatım ustası Reha Bey’in sırrı.”

Koca Dünya’nın galası 21 Şubat saat 19.30’da BU Sinema Salonu’nda olacak.

Ayrıntılı bilgiye 0212 359 46 77 – 78 numaralı telefonlardan veya [email protected]  adresinden ulaşabilirsiniz.

Gözde Bertuğ
İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yorum yaz