Babamın Kanatları filmiyle 2016 yılında büyük beğeni toplayan Kıvanç Sezer’in yeni filmi Küçük Şeyler’in fragmanı yayınlandı.

Başrollerinde Alican Yücesoy ve Başak Özcan‘ın yer aldığı ve dünya prömiyerini Karlovy Vary Film Festivali Ana Yarışma kategorisinde yapacak Küçük Şeyler, Kıvanç Sezer‘in bir seri halindeki filmlerinin ikinci basamağını oluşturuyor. Serinin ilk filmi Babamın Kanatları ise 2016 yılında yayınlanmıştı. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Bülent Emrah Parlak, Seda Türkmen ve Tuğçe Altuğ gibi başarılı isimler de yer alıyor.

Küçük Şeyler‘in yapımcılığını ise; Kelebekler filmiyle Sundance Film Festivali’nden ödülle dönen Sarmaşık, Gişe Memuru gibi yapımlardan tanınan Tolga Karaçelik,  ve Git Başımdan, Damat Takımı, Biz Size Döneriz gibi filmleriyle tanıdığımız Kanat Doğramacı ve filmin yönetmeni Kıvanç Sezer üstleniyor.

Dram ve mizah öğelerini bir arada bulunduran film temelde, İstanbul’da yaşayan bir çiftin şehir dışından ev alması ancak ardından işsiz kalmaları üzerine yaşadıkları zorlukları konu alıyor.

Dünya prömiyerini 54. Karlovy Vary Film Festivali‘nde yapacak Küçük Şeyler’in ülkemizdeki vizyon tarihi henüz bilinmiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.