Fil’m Hafızası; şehrin en farklı sinema etkinliklerine “Keşfetmenin Keyfi”ni ekliyor ve uluslararası festivallerde övgüyle karşılanmış bağımsız kısa filmleri sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyor!

 

VE ŞİMDİ DANS EDİYORUZ! Fil’m Hafızası; DANS temalı yeni kısa film seçkisini 15 Ocak Çarşamba akşamı saat 20:00’da The Game’de sunuyor. Gecenin konuğu ise, başta Lindy Hop olmak üzere jazz müziğin altın çağı olarak adlandırılan swing dönemine ait danslara adanmış Türkiye’nin ilk dans stüdyosu olan Swing Istanbul Stüdyosu. . Bu özel etkinlik için biletler 100 adetle sınırlıdır.

“Keşfetmenin Keyfi hosted by Swing İstanbul” etkinliğinin biletlerini 24 Aralık itibariyle Biletix web sitesinden ve perakende satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler 100 adetle sınırlıdır.

Not: Katılımcılar etkinlik sonrası The Game’deki oyun alanından ücretsiz faydalanabilir.

Bilet fiyatı: Tam 35 TL, Öğrenci 25 TL

Kısa Film Seçkisi (2019)

No I Don’t Want To Dance

Andrea Vinciguerra / İngiltere / 3′

Dansın bulaşıcı olduğu fikrini merkezine alan bir kısa stop-motion animasyon. Yönetmen, filmi yaratım sürecindeki tek motivasyonunu kendi tabiriyle “dans etmenin ne denli yıkıcı sonuçları olabileceği konusunda farkındalık yaratmak” olarak tanımlıyor.

Image result for no i don't want to dance andrea vinciguerra how many minutes

She Paradise (2019)

Maya Cozier / Trinidad ve Tobago / 15′

Özünde bir genç kızın büyüme hikayesi… Karayipler’i arka plana alan film, Sparkle isimli bir Soca dansçısının kendisini keşfetme yolunda gece hayatı ve parayla olan karşılaşmalarını anlatıyor. Hem gerçek dünyanın acımasızlığını hem de Soca alt kültürünün cazibesini sonuna kadar işleyen She Paradise’ın büyüsü tam olarak da bundan kaynaklanıyor.

Image result for she paradise

Work (2017)

Aneil Karia / İngiltere / 13′

Bir yandan hayatın zorlukları ve adaletsizlikle mücadele ederken, aynı zamanda hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam edebilmek ne kadar mümkündür? 2018 yılında BAFTA ödüllerinde “En İyi Kısa Film” dalında aday gösterilen filmde kahramanımız Jess’in dünyaya bakışının etrafında yaşananlarla birlikte nasıl bir değişime uğradığını izliyoruz. Dünya tüm acımasızlığıyla üstüne gelirken Jess’in içinden geçtiği süreçlerin aslında bize de pek yabancı gelmediğini fark ediyor ve bu değişimin içinde kendimizi de buluyoruz.

Image result for work aneil karia short movie how many minutes

We Keep On Dancing (2013)

Jessica Barclay Lawton / Avustralya / 9′

2013 Palm Springs Uluslararası Kısa Film Festivali’nde 15 Dakika Altı En İyi Kısa Film dalında ödül alan film hurda olmaya yüz tutmuş bir Volkswagen Beetle ile bir oto tamircisinde bir araya gelen karakterlerin karşılaşmasını odağına alıyor. Film, izleyiciye objelerle bağdaştırdığımız yaşanmışlık, duygu ve anlamları sorgulamak için bir alan açıyor.

Image result for we keep on dancing

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.