Fil’m Hafızası; şehrin en farklı sinema etkinliklerine Keşfetmenin Keyfi’ni ekliyor ve uluslararası festivallerde övgüyle karşılanmış bağımsız kısa filmleri sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyor!

Sinefillere birlikte keşfetme ve sosyalleşme deneyimi yaşatan Fil’m Hafızası; yeni kısa film seçkisini 18 Nisan Çarşamba akşamı saat 20:00’de Cezayir’de sunuyor. Enkaz (2016), Blue (2017), Türkiye ortak yapımcısı olduğu Tony Gatlif’in son filmi Djam (2017) ile adından söz ettiren Suzan Guverte’nin misafirliğinde gerçekleşecek etkinlik, başarılı yapımcıyla söyleşinin yanı sıra, sinefillerin hafızasını zorlayan Soundtrack Quiz yarışmasıyla renkleniyor.

“Keşfetmenin Keyfi hosted by Suzan Güverte” etkinliğinin biletlerini 4 Nisan itibariyle Biletix web sitesinden ve perakende satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler 90 adetle sınırlıdır.

Bilet fiyatı: 30 TL

Bilet almak için tıklayın.

PROGRAM

20:15 Fil’m Hafızası ile Açılış Konuşması
20:20 Kısa Film Gösterimi 1. Bölüm
Müzik Lütfen! Bir İndie Müzik Yolculuğu
Mum, I’m Back
Dear Basketball
21:00 Q&A (Kutay Ucun)
21:10 Soundtrack Quiz
21:20 ARA
21:30 Kısa Film Gösterimi 2. Bölüm
The Brother
Madame Black
Dans Eden Kızlar
22:10 Suzan Güverte İle Söyleşi
22:40 Kapanış

KISA FİLM SEÇKİSİ

Müzik, Lütfen! Bir İndie Müzik Yolculuğu (2016)
Kutay Ucun / Türkiye / 26’
Kurmaca belgesel niteliği taşıyan yapım; Yok Öyle Kararlı Şeyler, Yüzyüzeyken Konuşuruz, She Past Away, Can Güngör, Nilipek ve Biz gibi müzik grupları üzerinden, bizleri günümüz Türkiye’si ve Türkiye’de indie müzik üzerine bir yolculuğa çıkarıyor.

Madam Black (2015)
Ivan Barge / Yeni Zelanda / 12′
Küçük bir kızın kedisini arabasıyla ezen fotoğrafçı, kendini küçük kıza kedinin nerede olduğuyla ilgili türlü hikayeler uydururken bulur.
Kedinin dünyanın dört bir yanından yolladığı hayali kartpostallar küçük kızla fotoğrafçı arasında bir arkadaşlık doğurur.

The Brother (2016)
Lea Triboulet / ABD / 9′
Üç kız kardeş, kaybolan kardeşlerinin yokluğunda günlük hayatlarına devam etmeye çalışıyor. New Orleans’ta yaşanan gerçek olaylardan esinlenen bu hikayede, kardeşlerinin yokluğunun, ailenin günlük hayatının içine nasıl işlediğine tanık oluyoruz. Aklımızda “Acaba şimdi nerede?” soruları dolaşırken biz de güven duygumuzun bir kısmını onlarla beraber kaybediyoruz.

Dans Eden Kızlar (2017)
Zeynep Köprülü / Türkiye / 15′
Bir sahil kasabasında yaşayan iki yakın arkadaş Melis ve Aslı birlikte geçirecekleri son güne uyanır çünkü Melis yurt dışına taşınmaktadır.

Mum, I’m Back (2017)
Dimitris Katsimiris / Yunanistan / 4’
Annesinin cenazesi için 40 yıl aradan sonra doğduğu köyü ziyaret eden bir kadının yaşadıklarını anlatan Mum, I’m Back, toplumun cinsiyet meselesine bakış açısını irdeliyor.

Dear Basketball (2017)
Glen Keane / A.B.D. / 6′
2018 Akademi Ödülleri’nden “En İyi Kısa Animasyon Filmi” ödülüyle ayrılan yapımda, spora, hatta doğrudan potaya duyulan aşka tanıklık ediyoruz. Filmin senaryosunu potanın unutulmaz isimlerinden Kobe Bryant’ın basketbola veda etmeden önce The Players’ Tribute’a yazdığı mektubu oluşturuyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.