Fil’m Hafızası; en farklı sinema etkinliklerinden Keşfetmenin Keyfi’ni artık online gerçekleştiriyor ve kadın yönetmenlerin en iyi kısa filmlerinden oluşan seçkisini sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyor!

Sinefillere birlikte keşfetme ve paylaşma deneyimi yaşatan Fil’m Hafızası; 5 kadın yönetmenin uluslararası festivallerde ödül almış kısa filmlerini 25 Mayıs Pazartesi saat 00.00 itibariyle 48 saat süreli online erişime açıyor. Kısa filmler Türkçe altyazılı olarak 25-26 Mayıs tarihlerinde, bu sayfanın altındaki 2-3-4-5-6 numaralı bölümlerde izleyicilerle buluşuyor. Etkinlik ücretsiz, katılımcı sayısı sınırsız.

26 Mayıs Salı saat 21.00’da ise Elif Başak Aslanoğlu’nun moderatörlüğünde Fil’m Hafızası Instagram hesabından canlı söyleşi gerçekleştirilecek. Oyun, 11’e 10 Kala, Gözetleme Kulesi, İşe Yarar Bir Şey ve Kraliçe Lear filmlerinin ödüllü yönetmeni Pelin Esmer’in değerli katılımıyla seçkideki kısa filmler ve kendi filmografisi konuşulacak.

Fil’m Hafızası ekibi “İyi seyirler” diler…

Kısa Film Seçkisi ve Altyazı:

Başak Buluç

Çağla Demirbaş

Orkun Hoşgören

Ulaş Bölük

Umutcan Öncü

Zelal Aria Narin

1 Yorum

  1. Avatar
    Perihan Yıldırım

    Filmler arasında en sevdiğim oldu 🙂 Günümüzde ki insanların ön yargıları sebebi ile sevmek , sevilmek ve birlikte olabilmek kavramlarını unutmuş olmalarına çok güzel bir cevap olmuş .

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.