Özgürlük Dansı, Hayata Çalım At ve 45′ Ruhu gibi başarılı filmlerin yönetmeni Ken Loach yeni filmiyle sinemaya geri dönüyor.

indir

1936 doğumlu İngiliz yönetmenin son filmi “Özgürlük Dansı”nın ardından emekli olacağı birlikte çalıştığı yapımcı Rebecca O’Brien tarafından açıklanmış ve “Özgürlük Dansı büyük ihtimalle Ken’in son yapımı olacak” demişti.

Ancak ünlü yönetmen sinemadan uzak kalamadı ve yeni filmi I, Daniel Blake‘in çekimleri başladı. İlk görsellerin de çeşitli ortamlarda paylaşıldığı filmde Dave Johns ve Hayley Squires’in başrolleri paylaşıyor. Yapımın senaryosunu ise Paul Laverty kaleme alıyor. Film 50 yaşlarında bir marangoz ile bekar bir annenin hikayesini işliyor.

Filmin İngiltere ve İrlanda’da 2016 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.