Savaş sonrası Almanya’da geçen filmde eşi orduda görevli olan bir İngiliz kadının, eşini savaşta kaybetmiş bir Alman ile aralarında gelişen romantik ilişki anlatılıyor.

Keira Knightley’in Alexander Skarsgard ve Jason Clarke ile başrolleri paylaştığı filmin yönetmeni James Kent. 2. Dünya Savaşı sonrasında, 1946 yılında, Almanya’nın büyük ölçüde yıkılmış Hamburg şehrinde geçen ‘’The Aftermath’’, şehrin yeniden inşa edilmesine destek olmak için Hamburg’a gelen bir İngiliz albayın eşi ile karısını savaşta kaybetmiş bir Almanın yaşadığı romantik ilişkiyi anlatıyor.

Peki ‘’The Aftermath’’in Konusu Ne?

Film 2. Dünya Savaşı sonrasında, 1946 yılında Almanya’da geçiyor. Keira Knightley’in canlandırdığı Rachael Morgan, soğuk bir kış ayında, harabeye dönmüş Hamburg şehrinin yeniden inşasından sorumlu olan ve Jason Clarke’ın oynadığı İngiliz ordusunda görevli eşi Albay Lewis Morgan’ın yanına geliyor. Rachael yeni evlerine yerleştiklerinde, eşinin sürpriz bir karar aldığını öğreniyor; muazzam büyüklükteki evi, evin eski sahibi Stefan Lubert ve problemli kızı ile paylaşmak zorundadırlar. Eşini savaşta kaybetmiş bir Alman olan Stefan Lubert’i Alexander Skarsgard canlandırıyor. Fragmandan da anlaşılabileceği üzere eşiyle ilişkisi sallantıda ilerleyen Rachael (Knightley), yas tutan Stefan (Skarsgard) ile gergin başlayan fakat ilerleyen zamanlarda yerini tutkuya bırakacak ve onu ihanete götürecek bir yola giriyor.

‘’The Aftermath’’ filminin yönetmeni 2014 yılında gösterime giren ‘’Testament of Youth’’ ile hatırlayacağımız James Kent. Ridley Scott tarafından yapımcılığı yürütülen filmin senaryosu ise Joe Shrapnel, Anna Waterhouse ve Rhidian Brook tarafından yazılmış. Başrollerini Keira Knightley, Alexander Skarsgard ve Jason Clarke’ın paylaştığı filmin gösterim tarihinin 26 Nisan 2019 olması bekleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.