2011’de Nejat İşler, Yiğit Özşener, Ahu Türkpençe ve Rıza Kocaoğlu isimlerinin rol aldığı filmin devamının “Kaybedenler Kulübü Yolda” adıyla Ekim ayında çekimlerine başlanacağı duyuruldu.

Tolga Örnek‘in yönettiği ve ismini Kaan Çaydamlı‘nın (Nejat İşler) ve Mete Avunduk‘un (Yiğit Özşener) 90’lı yılların ikinci yarısında Kent FM’de yaptıkları programdan alan ilk filmde; karşılıklı muhabbet eder gibi yayınladıkları radyo programının, toplumun farklı kesimlerine etkileri ve kendi özel hayatları konu edilmişti. Devam filmi olacak olan Kaybedenler Kulübü Yolda adlı filmde ise yine aynı ikilinin yine kafalarına estiği gibi çıktıkları yolda yaşayacaklarının anlatılacağı tahmin ediliyor ve bu sefer yönetmen koltuğunda ilk filmin senaristlerinden biri olan Mehmet Ada Öztekin oturacak.

Başrollerde Nejat İşler ve Yiğit Özşener isimlerinin yer aldığı filmin diğer oyuncu seçimleri halen devam ediyor…

Yol demişken, ilk filmden bir alıntı;

“Yol, zamanın bir fonksiyonu değildir. Hız, yolun zamana bölünmüş halidir. İvme ve sürtünme katsayısı bizi ilgilendirmez. Yolda olmak bir hıza sahip olmayı gerektirir. Aksi durum yolda durmaktır. Durmak sıkıcıdır. Yolda durmak, yolda olmak anlamına gelmez; yolda durmak, yolda durmak anlamına gelir. Yolun bittiği yerde durulmaz. Ya önce durulur, ya durulmaz. Bazen yolun kenarından renksiz, duru sular akar. O sularda balık da vardır. Yolun yardığı tepelerin biri yeşil toprak, diğeri bej olabilir. Su aktığı yerin rengine bürünmez ama sana öyle gelebilir. Ayrıca yol bitmez; o labirentin duvarıdır.Evet, yol asla bitmez.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.