Haberler

Kartal Tibet ve Selda Alkor’un Yer Aldığı ”Elveda” İstanbul Film Festivali’nde!

Başrollerini Kartal Tibet ve Selda Alkor‘un paylaştığı 1967 yapımı ”Elveda”, İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek.

Bu yıl 38.si düzenlenen İstanbul Film Festivali‘nde, Dünya ve Türk Sinemalarının en iyilerinden en yeni yapımlarına, klasiklerinden güncel filmlere kadar pek çok yapım yine sinemaseverlerle buluşacak. Klasik yapımlar kapsamında gösterimi yapılacak nostaljik filmler arasında ise, başrolünü Kartal Tibet ve Selda Alkor‘un paylaştığı ”Elveda” yer alıyor. Ayrıca yine bu yıl Selda Alkor’a Sinema Onur Ödülü verileceği de biliniyor.

Tunç Başaran yönetmenliğindeki ”Elveda”nın oyuncu kadrosunda ayrıca; Münir ÖzkulTanju Gürsu, Nurhan Nur, Ferah Nur, Funda Postacı gibi başarılı isimler de bulunuyor. Hüzünlü bir konuya sahip olan film, işlediği bir suç yüzünden sevgilisi Meral ile yolları ayrılan Kemal’in hikâyesini anlatıyor.

Başkanlığını Ümit Ünal’ın üstleneceği festivalin jürisinde ise; oyuncu Derya Alabora, oyuncu Alican Yücesoy, görüntü  yönetmeni Andreas Sinanos ve senarist Gaye Boralıoğlu gibi başarılı isimler yer alıyor.

İstanbul Film Festivali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz