İstanbul’u; İstanbul’a özgü o eşsiz ses, koku, doku ve sıcaklıklarıyla “görme”nin yeni yollarını keşfetmeye davet eden Karanlıkta Diyalog bambaşka bir deneyim vaad ediyor.

9 Ekim – 31 Ekim tarihleri arasında Gayrettepe Metro İstasyonu’nda ziyarete açık olacak olan Karanlıkta Diyalog, çığır açan, eşsiz ve daha önce hiç “görülmemiş” bir sergi olarak dünyada tanınmıştır. Ziyaretçilerini şehre özgü koku, ses, sıcaklık, doku ve ortam ile tasarlanmış İstanbul’un bir kısım kentsel deneyimlerini tümü karanlıkta olmak üzere yaşatacak.

1920346_803737492989294_1146366262_n

Sergiye gidenler, görme engelli rehberlerin yol göstericiliğinde, sadece elinde klasik beyaz bastonuyla İstanbul’u görmeksizin “görecek” ve önemli mekanları ziyaret edecek.

Hiçbir şey görmeden, gitmek istediğiniz yere size götürecek gümbür gümbür gelen bir metroya bindiğinizi ya da Taksim Meydanı’nda istediğiniz yere gitmek üzere yoldan karşıya geçmeye çalıştığınızı bir hayal edin!

Rahat olun! Sesler ve kokular  size yol göstermek üzere orada olacak! Peki tüm bunlar güvenli yolculuğunuzda size rehberlik etmeye yetecek mi?

Karanlıkta Diyalog az görmenin ya da hiç görmemenin ne demek olduğu  konusunda tüm algılarınızı sonsuza dek değiştirecek!

 

Detaylar ve bilet satın almak için; http://www.biletix.com/etkinlik-grup/66384260/TURKIYE/tr

 

Yazar Hakkında

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.