11794300_862493697159585_8937453201991291508_o

 

Pera Palace Hotel Jumeirah, ünlü yazar Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılı şerefine 22-24 Ekim 2015 tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan “Kara Hafta İstanbul” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Köklü geçmişi kadar, kültür ve sanat hayatına katkılarıyla da ön plana çıkan Pera Palace Hotel Jumeirah’da etkinlik kapsamında Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılında anma konferansı yanısıra; Türki polisiye romanları, dünya polisiye edebiyatında İstabul’un yeri konulu paneller de gerçekleştirilecek.

Ayrıca Beyoğlu’nda bulunan popüler kitabevlerinde Polisiye geceleri de festivale renk katacak. Polisiye edebiyatı konusu etrafında renkli bir şehir kültür aktivitesi olarak gerçekleşecek “Kara Hafta İstanbul” etkinliği kapsamında söyleşi yapacak yazarlar arasında Türkiye’nin en önemli polisiye yazarlarından Ahmet Ümit ve Celil Oker bulunurken, İngiltere’den Alexander McCall Smith, İtalya’dan Roberto Constantini, Amerika’dan Leslie Klinger ile Kolombiya’dan Mario Mendoza Zambrano da katılım gösterecek.

Festivalle ilgili tüm bilgiye etkinliğin websitesinde.

Yazar Hakkında

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.