İlk uzun metraj filmi Sivas ile ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanan Kaan Müjdeci’nin ikinci uzun metraj filmi Iguana Tokyo’dan tanıtım fragmanları yayınlandı.

İlk filmi Sivas‘la Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü kazanan ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan Kaan Müjdeci ikinci uzun metraj filmi Iguana Tokyo ile beyaz perdeye dönmeye hazırlanıyor.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da yaşayan anne, baba ve kızdan oluşan küçük bir bir ailenin etrafında geçen Iguana Tokyo‘da, ailenin sanal gerçeklik oyunu olan M²’ye bağlanıp oynamaya başlamasıyla birlikte yükselen tehlikeli gerginlik konu ediliyor. Filmde ailenin her üyesi, iguananın bakış açısıyla anlatılıyor. Almanya-Türkiye-Japonya ortak yapımı olan Iguana Tokyo’nun başrollerini Saadet Işıl Aksoy, Ertan Saban ve Deniz Ülkü paylaşıyor.

Yönetmen, çekimlerinin büyük bir bölümü Tokyo’da gerçekleşen filmini Iguana Tokyo Prologue adlı bir sanat eserine dönüştürmüş, eserini Tokyo Arts and Space Hongo’daki Compiling Behaviors, Digesting Actions başlıklı sergide sanatseverlerle buluşmuştu.

Tanıtım fragmanlarına aşağıdan göz atabilirsiniz. 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.