Haberler

Juliette Binoche’lu Let The Sunshine In’den Görsel Geldi

Daha önce sıklıkla kısa film ve belgesel işleriyle tanınan Claire Denis’in yönetmenliğini üstlendiği, başrolünü Juliette Binoche ve Gerard Depardieu’nun paylaştığı Let The Sunshine In’den ilk görsel geldi.

1988 yılında Chocalat ile beyazperdeye giriş yapan Claire Denis, sinema tarihindeki izine White Material ile devam etti. Yaklaşık üç senelik bir aradan sonra yeniden sinemaya dönen Denis’in yeni projesi Let The Sunshine In, Roland Barthes‘in kitabından uyarlama.

Filmin senaryosu ile ilgili henüz detaylı bir bilgi bulunmazken, oyuncu kadrosunda Juliette Binoche ve Gerard Depardieu‘nun bulunduğu bilinmekte. Film prömiyerini 17-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Cannes Film Festivali‘nde yapacak.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz