James Franco, Kristen Stewart ve Helena Bohem Carter, Hollywood senaryolarını aratmayan JT Leroy aldatmacasını beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor.

james_franco_kristen_stewart_helena_bonham_carter_split-_h_2016

JT LeRoy, ilk olarak 1999 yılında “Sarah” isimli kitabın yazarı olarak ortaya çıkmış ve edebiyat dünyasında büyük sükse yapmıştı. Geçmişinde bir dönem evsiz kalan, uyuşturucuyla mücadele etmiş, seks işçiliği yapmak zorunda kalmış trans bir birey olan JT LeRoy’un başarısı herkesin dikkatini çekmişti. 2005 yılına kadar iki kitap daha çıkaran JT LeRoy, bir kaç film senaryosuna da katkıda bulunmuştu. Ancak 2005 yılına gelindiğinde LeRoy’un edebiyat tarihinin en büyük aldatmacalarından biri olduğu ortaya çıktı. LeRoy, aslında Amerikalı yazar Laura Albert’ın yarattığı hayali bir karakterdi ve onu toplum içinde canlandıran da Savannah Knoop isimli bir oyuncuydu. Albert daha sonra yaptığı açıklamada JT LeRoy karakteri üzerinden normalde yazamayacağı şeyleri yazabildiğini itiraf etmiş, bu yüzden böyle bir yol seçtiğini söylemişti.

Kendi başına bir film senaryosu olan bu durum, şimdilerde gerçekten beyaz perdeye taşınmak üzere. Yönetmenliğini, daha önce James Franco’nun başrolünü oynadığı I am Michael filmini de çeken Justin Kelly’nin üstleneceği filmde, gerçek hayatta JT LeRoy karakterine bürünen Savannah Knoop’u Kristen Stewart, tüm bu aldatmacanın beyni olan Laura Albert’ı Helena Bonham Carter, Albert’ın kocasını ise James Franco oynayacak.

Senaryosunu Justin Kelly’le birlikte bu aldatmacanın başrollerinden biri olan Savannah Knoop’un birlikte hazırladığı filmin çekimlerine bu yıl içerisinde başlanması bekleniyor.

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.