Senaryosunu  Stephany Folsom’ın kaleme aldığı, Pixar’ın sevilen serisinin son filmi ‘’Toy Story 4’’ü hayata geçirerek ilk uzun metrajlı fimiyle büyük beğeni toplayarak 92.Oscar Ödüllerinde ‘’En İyi Animasyon’’ heykelciğini kucaklayan Josh Cooley, yeni filmi ‘’Malamander’’ı yazıp yönetecek. 


Film, Thomas Taylor’ın Malamander İsimli Fantastik Bir Çocuk Kitabından Beyaz Perdeye Uyarlanacak

Cooley, Thomas Taylor’ın yaratıcısı olduğu 20 dilde çevirisi olan ”Malamander” isimli fantastik romanı beyaz perdeye uyarlamak için Sony ile resmi olarak anlaşma imzaladı. Film, bir otelin kayıp eşya bölümünde çalışan genç bir çocuğun,kayıp ailesini bulmak için genç bir kızla atıldıkları macerayı konu alacak.
Malamander kitabının konusu ise şöyle ”Kış aylarında Eerie-on-Sea’yi kimse ziyaret etmez. Özellikle de karanlık çöktüğünde ve Maw Kayalıkları’nda rüzgar ulumaya başladığında, Malamander yaratığının seslerinin duyulduğu Leviathan gemisinin yakınlarında kimse yoktur. Violet Parma’nın ailesine 12 yıl önce ne olduğunu kimse bilmiyordur. Herbie ve Violet yıllar sonra onların izinin peşine düşer ve yol onları deniz canavarı Malamander’a götürür. Eerie-on-Sea her zaman ilginç hikayelerin çıktığı bir yer olmuştur.” Kitabın devamı olan ”Gargantis” ise, İngiltere’deki okuyucularıyla Mayıs ayının başında buluşmuştu. Amerika’da ise 26 Mayıs tarihini bekliyor.

Josh Cooley, Malamander’ı uyarlayacak olmasıyla ilgili: “17 yıl boyunca Pixar için film yapmak ve hikayeler anlatmak bir rüya gibiydi. Hikaye anlatıcılığımız Pixar’da hikayelere şekil veren insanların kalitesiyle paralel olarak ilerliyordu ve her zaman ailem olarak kalacaklar. Ayrılık kararı zorluydu. Yeni ortaklar ile birlikte yeni bir dünyaya girecek olma konusunda çok heyecanlıyım. Anlatmak istediğim çok fazla hikaye var ve umuyorum ki gittiğim her yere Pixar sihrinden biraz götüreceğim.” açıklamasını yaparak animasyon sevenleri yeni filmi için oldukça heyecanlandırdı.


Cooley, aynı zamanda Barrer ve Ferrari’nin yazdığı taslağın üzerinde yeniden çalışarak hayata geçireceği Transformers serisinin geçmişine götürecek olan bir prequel animasyon filmiyle birlikte yönetmen koltuğuna  oturacağının müjdesini vermişti. Ant-Man and The Wasp’ın senaristleri Andrew Barrer ve Gabriel Ferrari  ise ”Transformers” animasyon filminin senaryosunu kaleme alacak. Serinin geçmişine götürecek yeni Transformers  animasyonunun ne zaman hayata geçirileceği ise henüz belirlenmedi.

Tuluhan Sena Y.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.