Haberler

Jojo Rabbıt’ten Fragman Yayınlandı

Taika Waititi’nin yönetmenliğini üstlendiği bir Nazi satiri olan Jojo Rabbit’in fragmanı yayınlandı. 

Jojo Rabbit

Jojo Rabbit‘in yönetmenliği ve senaryosu Yeni Zelandalı yöntemen Taika Waititi ait. Taika Waititi daha önce ismini Thor: Ragnarok‘daki yönetmenliği ile duyurmuştu. Taika Waitti aynı zamanda Thor: Love and Thunder için de yönetmen koltuğuna oturdu. Yönetmenlik ve senaryo dışında Hollywood filmerinde rol de alan Waititi, 2016 yapımı Suicide Squad‘ın devam filmi olan The Suicide Squad‘da da yer alıyor. Waititi aynı zamanda kendi filmi Jojo Rabbit‘te de başrolde.

İkinci Dünya Savaşı sırasında geçen Jojo Rabbit, savaşı ve Nazileri kendine has bir üslüpla alaya alıyor. Film Alman bir çocuğu ve onun hayali arkadaşı olan Jojo Rabbit’i konu alıyor. Çocuğun annesi Yahudi bir genç kızı evinde saklıyor. Alman çocuk bir süre sonra hayali arkadaşını Adolf Hitler olarak görmeye başlıyor. Taika Waititi filmde Adolf Hitler görünüşlü Jojo Rabbit’e hayat verecek. Scarlett Johansson ise Alman çocuğun annesine hayat verecek.

Yapımcılığını Fox Searchlight‘ın üstlendiği Jojo Rabbit‘in bu yılın ekim ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz