Johnny Depp’in baş rolünde yer aldığı ve ölmek üzere olan bir öğretmeni canlandırdığı ”The Professor”dan yeni fragman yayınlandı.

Önümüzdeki yaz vizyona girmesi planlanan ”The Professor”un kadrosunda; son olarak Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald filminde seyircisiyle buluşan Johnny Depp‘in yanı sıra, Zoey Deutch, Rosemarie DeWitt, Ron Livingston, Justine Worrington ve Danny Huston gibi pek çok başarılı oyuncu yer alıyor.

Filmin yönetmen koltuğunda ise, en son 2016 yılında çektiği Katie Says Goodbye filmiyle tanınan Wayne Roberts oturuyor. Üstelik filmin senaryosu da yine Wayne Roberts‘a ait. İsmi ilk olarak yönetmenin önceki filminden ilhamla Richard Says Goodbye olarak planlanan filmin isminin daha sonra ”The Professor” olmasında karar kılınıyor. Bu isim değişikliğinin sebebi olarak da filmin bir öğretmenin hayatını ele alıyor olması gösterilebilir.

The Professor, kanser hastası ve birkaç ay ömrü kalan üniversite hocası Richard’ın aynı zamanda eşinin ihanetiyle başa çıkmaya çalışmasını ve kalan ömrünü dünyayı pek de umursamadan dolu dolu yaşamaya çalışmasını konu ediniyor. Tüm bunlara rağmen Richard; hayatını yeniden sevmeyi seçiyor.

Dünya prömiyerini Zürih Film Festivali‘nde yapan ”The Professor”un ABD vizyon tarihi 17 Mayıs olarak belirlenirken Türkiye’deki vizyon tarihinin yazın olacağı biliniyor fakat yine de net bir açıklama henüz yapılmadı.

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.