Sinema severlerin uzun zamandır beklediği, Coen Kardeşlerin, klasik kara komedisi The Big Lebowski’nin spinoff’unda isim değişikliğine gidildi. İlk başta isminin Going Places olacağı duyurulan filmin adı, The Jesus Rolls olacak. John Turturro imzalı film, 2020’nin ilk aylarında vizyona girecek.

 1998 yapımı Coen Kardeşler imzalı The Big Lebowski, sinema tarihinin en kült kara komedilerinden biri olarak anılıyor. Kült film tanımını sonuna kadar hakkeden film başarılı oyuncu kadrosu, hikayesi ve bakış açısıyla vizyona girdiği günden bugüne kitleleri peşinden sürüklemeyi başarıyor. Animasyonlardan tutun da Marvel Sinematik Evreni’ne kadar birçok farklı türden filmde The Big Lebowski‘ye yapılan göndermeler filmin popüler kültürdeki ikonlaşmış gücünü ve değiştirilemez konumunu gözler önüne seriyor. Pek çok izleyicinin devam filmini beyaz perdede görmek istediği The Big Lebowski spinoff’uyla seyirciye göz kırpacak gibi görünüyor. Filmin unutulmaz karakteri  The Jesus’ın ta kendisi John Turturro’nun senaryosunu yazdığı ve yönettiği filmde, Mr. Robot’taki performansıyla hatırladığımız Bobby Cannavale,  Amélie Poulain rolüyle akıllara kazınan  Fransız oyuncu Audrey Tautou, en son beyaz perdede Good Omens‘da izlediğimiz  Jon Hamm ve efsane oyuncu Susan Sarandon’ı bir araya getiren dev bir oyuncu kadrosunu izleyeceğiz.

The Jesus Rolls Önümüzdeki Yılın İlk Aylarında  ABD’de Vizyonda

2020’nin başlarında izleyeceğimiz filmin vizyon tarihi henüz kesinleşmedi. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ve vizyon girip girmeyeceği şimdilik belli değil.

Yazar Hakkında

Ekin Taneri

1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.