Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı John Prine’ın hayatı John Prine: Hello in There ismiyle Sony Pictures Classics’in iş birliği ile belgesel film oluyor.

Image result for john prine

Hayatı, sevenleri ve dinleyenleri için büyük ölçüde sır olan, folk türünün önde gelen isimlerinden John Prine‘ın yaşamı ve müziği beyazperdeyle buluşuyor. John Prine: Hello in There, John Prine‘ın Chicagolu bir postacı olarak ilk albümünü on üç yılda nasıl çıkardığını ve sonrasında yakaladığı şöhreti konu alıyor. Film Pirne‘ın gettoda yaşayan sıradan biriyken şöhret basamaklarını nasıl tırmandığını da  yer veriliyor.

John Prine: Hello in There‘in senaryosunu Zachary Fuhrer ve Patrick Doyle birlikte kaleme aldı. Filme ayrıca Prine‘ın eşi ve sevenlerinin de katkısı oldukça fazla. John Prine: Hello in There filmi sadece Prine‘ın eşi ve arkadaşlarının verdikleri röportajlardan değil aynı zamanda Sturgill Simpson, Jason Isbell ve Margo Price gibi Prine‘dan etkilenen isimlerin düşüncelerinden de oldukça faydalanıyor.

Image result for john prine

John Prine: Hello in There yönetmenliğini Zachary Fuhrer, yapımcılığını ise Radical Media ile birlikte Patrick Doyle üstleniyor. Şuan post prodüksiyon aşamasında olan John Prine: Hello in There için kesinleştirilmiş bir vizyon tarihi bulunmuyor.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.