En son ‘’Only Lovers Left Alive’’ ile bizlere vampirlerin hikayesini anlatan Jim Jarmusch, şimdi de ‘’The Dead Don’t Die’’ ile zombilerin dünyasına girmeye hazırlanıyor, hem de müthiş bir oyuncu kadrosu ile.

Bağımsız sinemanın ünlü yönetmeni Jim Jarmusch, yeni zombi filmi ‘’The Dead Don’t Die’’ın çekimlerine başlarken, filmin kadrosundaki yıldız isimler dikkat çekiyor. Filmin oyuncu kadrosunda Bill Murray, Selena Gomez, Adam Driver, Tilda Swinton, Steve Buscemi ve Chloë Sevigny yer alırken, filmin New York’ta süren çekimlerinden ilk görüntüler de yayınlanmaya başlandı.

Daha önce ‘’Dead Man’’, ‘’Ghost Dog: The Way of the Samurai’’, ‘’Coffee and Cigarettes’’, ‘’Broken Flowers’’, ‘’Paterson’’ gibi filmlere imza atan Jarmusch’un bu yeni projesi ile ilgili bildiklerimiz filmin komedi türünde bir zombi filmi olacağı. Filmde Bill Murray, Adam Driver ve Chloë Sevigny’yi polis rollerinde göreceğiz. Bill Murray, Jarmusch ile daha önce 2003 yılındaki ‘’Coffee and Cigarettes’’ ve 2005’teki ‘’Broken Flowers’’ filmlerinde çalışmıştı. Adam Driver ise geçen yılın çokça tartışılan filmlerinden ‘’Paterson’’da Jarmusch ile çalışmıştı. Selena Gomez ise daha önce yönetmenle çalışma fırsatı yakalayamamış olsa da ‘’Spring Breakers’’ filmindeki rolünden sonra ‘’indie’’ dünyasına çok da yabancı olmadığını göstermiş oldu.

Jim Jarmusch 2013 yılında çektiği ‘’Only Lovers Left Alive’’ filmiyle 2013 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülü için aday gösterilmişti. Bu filmde de yine sinema dünyasının ünlü isimlerine rol vermişti. Tilda Swinton, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska, Anton Yelchin, Jeffrey Wright, Slimane Dazi ve John Hurt ‘’Only Lovers Left Alive’’ filminin oyuncuları arasındaydılar. Jarmusch’un son projesi ‘’The Dead Don’t Die’’ ile bildiklerimiz bunlarla sınırlı olsa da, bizleri yine komik ve ilginç bir film bekliyor diyebiliriz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.