Jessica Chastain’in başında yer aldığı Freckle Films Prodüksiyon Şirketi, Dinitia Smith’in kaleme aldığı ”The Honeymoon”u sinemaya uyarlayacak.

Filmin konusu ise şu şekilde: Tarihte var olan gerçek bir karakteri konu alan The Honeymoon, George Eliot takma adıyla yazarlık yapan Mary Ann Evans’ın öyküsünü anlatıyor. Victoria döneminin en ünlü yazarlarından biri olan George Eliot, okuyucuları ve şimdi de izleyicileri 1880 yılının Venedik’ine götürüyor. Filmde Evans 60’lı yaşlarındayken kendinden 20 yaş küçük olan John Walter Cross ile evlenmesi, George Henry Lewes’in ölümünün ardından geçirdiği travmatik süreç, fiziki ve psikolojik olarak girdiği kötü dönem ve duygusal yalnızlığı yer alıyor. Ayrıca filmde bahse geçen ve gerçek hayatta da var olan Mary Ann Evans, George Eliot takma adıyla Silas Marner, Adam Bede, The Mill on The Floss, RomolaMiddlemarch: A Study of Provincial Life gibi zamanında pek çok kitaba imzasını atmıştır.

Daha önce ”The Zookeeper’s Wife”  ve 2020‘de vizyona girecek ”Eve” gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen şirketin bu sefer aynı isimli romandan uyarladığı ”The Honeymoon”un kadrosunda, iki Oscar adaylığı bulunan ve yapım şirketinin başında yer alan Jessica Chastain‘in yer alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.