Haberler

JESSE EISENBERG’İN KARA KOMEDİ FİLMİ ‘’THE ART OF SELF-DEFENSE’’DEN İLK FRAGMAN GELDİ

‘’The Art of Self-Defense’’in yönetmeni ‘’Faults’’ ile dikkat çeken Riley Stearns.

Jesse Eisenberg’in başrolde olduğu ‘’The Art of Self-Defense’’den ilk fragman yayınlandı. ‘’The Social Network’’, ‘’The Double’’, ‘’Louder Than Bombs’’ gibi filmleriyle çok farklı karakterlere hayat veren ünlü oyuncu, sinemaseverlerin karşısına bu defa bir kara komedi ile çıkıyor. Yönetmenliğini ‘’Faults’’ filminden hatırlayacağımız Riley Stearns’un yaptığı ‘’The Art of Self-Defense”de Eisenberg’e başrollerde Alessandro Nivola ve Imogen Poots eşlik ediyorlar.

Peki Filmin Konusu Ne?

Muhasebecilik yapan ürkek Casey (Jesse Eisenberg) bir akşam sokakta bir motosiklet çetesinin saldırısına uğrar. Yaşadığı travmatik olayın ardından kendini korumak amacıyla bir karate okuluna yazılır. Karizmatik eğitmeni Sensei’nin (Alessandro Nivola) gözetiminde ve sert mizaçlı, kahverengi kuşak sahibi Anna’nın (Imogen Poots) yardımıyla hayatında ilk kez özgüven duygusuyla tanışır. İşler Casey’nin Sensei’nin gizemli gece derslerine katılmasıyla değişmeye başlar. Burada karate okulundaki kardeşliğin karanlık dünyasını, zorbalığı ve aşırı maskülen bir dünyayı keşfeder.

Bizleri baskın ve aşırı erkeksiliğin nerelere gidebileceğini gösteren ‘’The Art of Self-Defense’’ özgün bir kara komedi vadediyor. ‘’The Art of Self-Defense’’ bu yılın Haziran ayında gösterime girecek.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz