Jamie Lee Curtis,Blumhouse Production ile birlikte çalışacağı yeni projesi Mother Nature’ın hem senaryo ekibinde yer alacak hem de filmin yönetmenliğini gerçekleştirecek.

Halloween: Michael Myers movies to film with Jamie Lee Curtis in ...

Başarı dolu oyunculuk kariyeriyle bilinen Halloween, The Fog, Terror Train gibi farklı pek çok korku filminde rol alan oyuncu, aktivist ve yazar Jamie Lee Curtis bu sefer kendi korku filmi için yönetmen koltuğuna oturuyor. 1980li yıllardaki birçok Amerikan yapımı korku filminde rol alan Curtis, Mother Nature filminin hem senaryo ekibinde yer alacak hem de filmin yönetmenliğini gerçekleştirecek. Jamie Lee Curtis, daha önce yapımcılığını Blumhouse Productions‘ın gerçekleştirdiği Scream Queens ve Anything But Love dizilerinin birer bölümlük yönetmenliğini gerçekleştirmişti. Mother Nature ünlü oyuncunun il uzun metraj yönetmenlik deneyimi olacak.

Jamie Lee Curtis ve bağlı bulunduğu yapım şirketi Comet Pictures, Jason Blum‘a ait yapım şirketi Blumhouse Productions ile üç yıl süreli bir anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında Curtis, Blumhouse Productions ile hem sinema hem de dizi projelerine imza atacak. Paranormal Activity,Halloween, Happy Death Day, Insidious gibi çok sayıda korku filminin yapımcılığını gerçekleştirmesi ile bilinen Blumhouse Productions korku filmi türündeki Mother Nature‘ın yapımcılığını da üstlenecek. Jamie Lee Curtis senaryoyu Comet Pictures‘ın patronu Russel Goldman ile birlikte kaleme alacak.

Jamie Lee Curtis Returning for Halloween 2, And More Movie News ...

Mother Nature hakkında şuan için bilinenler oldukça sınırlı. Filmin henüz oyuncu kadrosu ve prodüksiyon tarihleri ile ilgili bir açıklama yok. Mother Nature‘ın konusu ve filmin detayları hakkındaki bilgiler de şuan için sınırlı olsa da Mother Nature’ın iklim değişikliğini konu alacağı konuşuluyor.

Jamie Lee Curtis, bu yıl yapımcılığını yine Blumhouse‘un üstlendiği Halloween Kills ile oyuncu olarak beyazperdedeki yerini alacak. Halloween Serisi‘nin devamı olan ve yönetmenliğini David Gordon Green‘in üstlendiği Halloween Kills 2020 ekimde vizyona girecek. Jamie Lee Curtis filmin başrolünde yer alacak.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.