Pullitzer Ödüllü yazar John Steinbeck’in aynı isimli romanından beyazperdeye uyarlanan filmden ilk fragman yayımlandı.

ın dubious

James Franco’nun hem yönettiği hem de başrolünde bulunduğu filmin kadrosunda Ed Harris, Vincent D’Onofrio, Byran Cranston, Zach Braff gibi isimler de bulunuyor.

John Steinbeck’in Kurak Arazi Üçlemesi‘nin ilk romanı olan In Dubious Battle, üçlemenin de son uyarlaması olacak. Daha önce Of Mice and Men (Fareler ve İnsanlar) ve The Grapes of Wrath (Gazap Üzümleri), farklı yönetmenler tarafından farklı zaman dilimlerinde beyazperdeye uyarlanmıştı.

Bir elma çiftliğinde çalışan bir grup işçinin, başlarındakilere ve kendilerine uygulanan haksızlıklara karşı birlik olup verdiği mücadeleyi konu eden In Dubious Battle, 1930’ların California’sında geçiyor. Galasını 3 Eylül’de Venedik Film Festivali’nde yapacak olan filmin vizyon tarihleri ise henüz belli değil.

Yazar Hakkında

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.