‘’Patrick Melrose’’ dizisinin yönetmeni Edward Berger, yeni gerilim filminde iki yıldız oyuncuyu bir araya getiriyor.

Jake Gyllenhaal ve Benedict Cumberbatch, bu yıl birçok dalda Emmy adayı olan ‘’Patrick Melrose’’ dizisinin yönetmeni Edward Berger’in yeni projesinde bir araya geliyor. Biri gazeteci diğeri çok başarılı bir finansçı olan iki arkadaşın, uzun yıllar sonra Rio’da tekrar buluşmalarının hikayesini anlatacak olan ‘’Rio’’ filminin senaristi ise ‘’Peaky Blinders’’ ve ‘’Locke’’ ile hatırlayacağımız Steven Knight. Filmin senaryosu ile ilgili bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı olsa da Jake Gyllenhaal ve Benedict Cumberbatch ikilisine bir kadın karakterin de eşlik etmesi bekleniyor.

Yönetmen Edward Berger’i Tanıyalım

1970 Almanya doğumlu yönetmen Edward Berger, daha önce ‘’Deutschland 83’’ dizisi ile yakaladığı başarıyı ‘’Patrick Melrose’’ ile de sürdürmüş, Benedict Cumberbatch, Jennifer Jason Leigh ve Hugo Weaving’in başrollerde olduğu mini dizi birçok dalda Emmy ödüllerine aday gösterilmişti. Yine Berger’in yönettiği ve 2014 yılında gösterime giren ‘’Jack’’ ise Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülüne aday gösterilmişti. Edward Berger bu defa bir gerilim filmi ile sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanırken, filmin kadrosunda Gyllenhaal ve Cumberbatch’in yer alacak olması, şimdiden ‘’Rio’’ ile ilgili beklentileri yükseltmeyi başardı.

Benedict Cumberbatch’i bu yıl ‘’Patrick Melrose’’ dışında tüm dünyada gişe rekorları kıran ‘’Avengers: Infinity War’’ filminde, Doctor Strange karakteriyle izlemiştik. Jake Gyllenhaal ise ‘’Wildlife’’ filminden sonra John C. Reilly ve Joaquin Phoenix ile başrolleri paylaştığı ‘’The Sisters Brothers’’ filmiyle yılın sonlarına doğru sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

‘’Rio’’nun yapımını Benedict Cumberbatch ve Adam Ackland’ın yapım şirketi SunnyMarch ve Jake Gyllenhaal ve Riva Marker’ın yapım şirketi Nine Stories’in birlikte üstleneceği açıklanırken, filmin hangi tarihte gösterime gireceği ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.