jake-gyllenhaal

Son filmi Southpaw’ın gişedeki yüksek başarısının ardından, Jake Gyllenhaal bir başka “ezlien adam” portresiyle karşımıza çıkabilir; bu defa Boston Maratonu’nun bombalanması sonrasında yaşanan trajik olayları anlatan bir filmle.

Gyllenhaal’un, Stronger (Daha Güçlü) adında, maratondaki bombalamada iki bacağını da yitiren Jeff Bauman’ın hikayesinin anlatıcağı filmde başrolde yer almak için yapımcı şirket Lionsgate ile görüşmelerde bulunduğu öğrenildi. Yapımcların şimdiye dek birçok ünlü isimle görüştüğü fakat favorilerinin Gyllenhaal olduğu söyleniyor.

Film, Jeff Bauman ve Bret Witter tarafından yazılan aynı adlı kitaptan uyarlanacak. Kitaptaki 2013’te gerçekleşen saldırıyla ilgili birçok detay yer alıyor. Bitiş çizgisine gelen Bauman patlamadan tam önce bombacıyla göz göze geliyor. Geçen yıl yayınlanan kitapta ayrıca saldırı sonrasındaki hayatında; tekrar yürümeye çalışması, yeni durumunu erdemli bir şekilde karşılaması, amaçsız bir kasiyerden azim ve sevgi dolu bir adama dönüşmesinin hikayesini anlatan Bauman şöyle diyor; “Bombacıyı gördüm. Bacaklarımı benden aldı, ama yaşamazmimi lamadı. Beni sadece daha güçlü biri yaptı.

Trajik olayla ilgili Patriot’s Day ve Mark Wahlberg’in yer alacağı Boston Strong adlı iki filmin daha yolda olduğunu belirtelim.

Kaynak; Variety

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.