Haberler

İstanbul Modern’de “Yönetmenlerle Buluşma” Konuğu: Zeki Demirkubuz

İstanbul Modern’in üçüncüsünü düzenlediği “Yönetmenlerle Buluşma” etkinliğinin bu sefer ki konuğu Zeki Demirkubuz olacak.

zd

İstanbul Modern Sinema, Türkiye’nin güncel sinema kültüründe sanatsal kimliği ve özgün yaklaşımlarıyla öne çıkan yönetmenlerin konuk olacağı buluşma dizisi Yönetmenlerle Buluşma’yı sürdürüyor. Farklı kuşaklardan yönetmenlerin davet edildiği program, onların gözünden üretimlerine ve günümüz sinemasının dinamiklerine odaklanıyor.

Dizinin üçüncü konuğu, Türkiye sinemasının “auteur” yönetmenlerinden biri olan Zeki Demirkubuz olacak. Program dahilinde Demirkubuz’un filmografisinde yer alan 10 film, SİYAD üyesi sinema yazarlarının sunumları ve oyuncuların katılımıyla izleyiciyle buluşacak. Film gösterimlerinin yanı sıra 4 Şubat Perşembe günü yazar Tarık Tufan ve Zeki Demirkubuz’un katılımıyla bir söyleşi de gerçekleşecek. Etkinliğe ücretsiz olarak katılmak mümkün.

Mustafa Güler
1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Yorum yaz