Usta yönetmen Ferzan Özpetek’in kendi kitabından sinemaya uyarladığı İstanbul Kırmızısı‘ndan yeni fragman ve poster geldi!

Orhan, travmatik bir kayıptan sonra her şeyini bırakarak Londra‘ya yerleşen eski bir yazardır. Editör olarak çalışan Orhan, ünlü yönetmen Deniz Soysal‘ın doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap için İstanbul‘a gelir. Deniz, hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filminin hazırlıkları için İstanbul’dadır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Ancak buluşmalarının ertesi sabahı Deniz ortadan kaybolur. Bu süreçte Orhan, Deniz‘in çocukluk arkadaşı Neval de dahil, kitapta anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir…

Senaryosunu da Özpetek‘in üstlendiği yapımın görüntü yönetmenliğini ise Gian Filippo Corticelli üstleniyor. İstanbul Kırmızısı‘nın başrollerinde Halit ErgençNejat İşler, Mehmet Günsür ve Tuba Büyüküstün bulunurken, filmin kadrosunda ise Reha Özcan, Serra Yılmaz ve Ayten Gökçer gibi başarılı isimler yer alıyor.

Film, 3 Mart 2017‘de vizyona girecek.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.