İstanbul’da sonbaharı kültür ve sanatla dolu dolu geçireceğimiz, dünyanın dört bir yanından gelen sanatseveri bir araya getirecek olan  ”İstanbul Golden Film Festivali”, 10 – 15 Kasım tarihleri arasında film gösterimleri ve bir çok etkinlikleriyle başlıyor!

İstanbul’un tarihi atmosferini ve kültürünü harmanlayan  festivalde, bir çok yönetmenin kısa filmleri ve belgesellerinin gösterimi yapılacak. Yurt dışından ve yurt içinden katılan önemli sanatçılarla söyleşi dizisi gerçekleştirilecek. Festival programında aynı zamanda; film festivali ödülü, canlı müzik performansları, üniversite öğrencileri ile atölye çalışmaları ve yurt dışından gelen jüri üyeleri ve katılımcılar için İstanbul turu yer alıyor.

BIFA’da iki dönem etkinlik komitesinde bulunan, Festivalin Amerika Birleşik Devletlerindeki temsilcisi Alice Muller, Eren Çakmak ve Mehmet Solak tarafından Ramada ve Film Freeway sponsorluğunda gerçekleştirilecek ”İstanbul Golden Film Festivali”nin Türkiye temsilciliğini; dünyanın dört bir yanından gelen filmlerle Mezopotamya bölgesinde yaşayan halkları sanat ve kültür bağlamında bir araya getiren Mezopotamya Film Festivali’nin kurucusu ve yönetmeni Eren Çakmak yapıyor. Mezopotamya’nın tarihi hakkında farkındalığı arttırmak için yapılan festival ise, 21 – 23 Ağustos tarihleri arasında Diyarbakır Kervansaray Hotel’de gerçekleşecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.