Haberler

İpler Cannes Yolcusu

Müzik klipleriyle tanınan, ödüllü kısa film yönetmeni Gökçe Pehlivanoğlu’nun altıncı projesi İpler, festivallerde seyirci ile buluşmaya hazır. Başrollerinde genç yetenek Merve Polat ve ünlü Yunan oyuncu Dimitris Makalias’ın yer aldığı film, geçtiğimiz yaz Datça ve Marmaris-Hisarönü’nde çekildi.

Ipler-Kisa-Film-Foto1

İpler, karavanları ile seyahat halinde yaşayan Türk-Yunan çift ve küçük kızlarının, yazın gelmesiyle beraber denize doğru çıktıkları ilk yolculuğu ve bu yolculuğun nasıl kendi masallarına dönüştüğünü anlatıyor.

Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen filmin çekimleri dört gün sürdü. Datça’daki çekimlere İstanbul’dan on beş kişilik ekibin yanı sıra Atina’dan oyuncu Dimitris Makalias katıldı. Atina doğumlu Makalias, Yunanistan’ın ‘Senaryoyu Yak’ adlı televizyon dizisi ile ünlendi. Başarılı televizyon programlarına ve tiyatro oyunlarına imza atmaya devam etmektedir.

Filmin müzikleri ise başarılı Yunan besteci George Varsamakis’e ait. Post prodüksiyon ekibinin iki aylık detaylı çalışmaları sonucunda film başarı ile tamamlandı.

İpler, katıldığı ilk ulusal kısa film yarışması olan Akbank Kısa Film Festivali’nde finalist oldu. Bu sene Mayıs ayında gerçekleşecek Cannes Film Festivali kapsamındaki Short Film Corner’a seçildi.

Filmin prodüksiyon aşamalarından kalan masrafları ve bundan sonra da yurtdışındaki festivallere katılım ücretleri için desteğe ihtiyacı var.

Bu büyük ekibin desteği ve inancıyla tamamlanan bu masala, bundan sonraki yolculuğunda destek olmak için, Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama sitesi olan Fongogo üzerinden katkıda bulunabilirsiniz.

Kampanyanın başarı ile sonuçlanabilmesi için 31 Mart 2016 tarihine kadar talep edilen toplam miktarın en az %100 tamamlanmış olması gerekiyor. Ayrıca, Fongogo üzerinden destek veren herkese filme dair objeler hediye ediliyor.

ipler-poster-basinİpler

Türkiye – Kurmaca – 11’ – HD – Renkli – 2016

Yönetmen: Gökçe Pehlivanoğlu

Senaryo: Gökçe Pehlivanoğlu

Görüntü Yönetmeni: Panagiotis Charamis

Sanat Yönetmeni: Ayşe Milli

Oyuncular: Merve Polat, Dimitris Makalias, Alis İkizler, Deniz İkizler

Yapımcı: Gökçe Pehlivanoğlu

İletişim:

E-mail: [email protected]

Facebook: https://www.facebook.com/TheYarnShortFilm/

Instagram: @iplerfilm

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz