Usta yönetmen Ingmar Bergman’ın 1973 yapımı ikonik mini dizisi “Scenes from a Marriage” (Bir Evlilikten Manzaralar), HBO tarafından yeniden çekilecek. Dizinin başrollerini ise bu kez Oscar Isaac ve Michelle Williams paylaşacak.

scenes from a marriage bir evlilikten manzaralar ingmar bergman hbo

Marianne ve Johan’ın 10 yıl içerisindeki evlilik serüvenini konu edinen unutulmaz mini dizi “Scenes from a Marriage“, 1973 yılında Ingmar Bergman tarafından İsveç televizyonları için çekilmişti. Ancak yönetmen daha sonra altı bölümden oluşan bu mini diziyi üç saatlik bir filme çevirmişti. Bu film ise Woody Allen’dan, Richard Linklater ve Ari Aster’a kadar film yapımcıları için önemli bir ilham kaynağı olmuştu.

Usta yönetmen hikayeyi, uzun süre birlikte olduğu oyuncu Liv Ullmann ile ilişkisini de içeren kendi deneyimlerinden hareketle oluşturmuştu. Ayrıca Bergman sonradan bu filmin devamı niteliğindeki “Saraband“i (2003) çekmiş ve bu yapımda ise Marianne ve Johan’ın öyküsüne son noktayı koymuştu.

Başroller Bu Kez Oscar Isaac ve Michelle Williams’ta!

Bu kez İngilizce uyarlaması yapılacak olan HBO yapımı projeyi “In Treatment“, “The Affair” gibi yapımlara imza atan Hagai Levi yürütecek. Evlilikte yaşanan sorunları ele alan yapımın yeni versiyonunda ise hikaye, İsveç yerine ABD’de geçecek şekilde ekrana yansıtılacak. İlk versiyonunda Liv Ullmann ile Erland Josephson‘ın rol aldığı dizide bu kez Oscar Isaac ile Michelle Williams söz konusu karakterleri canlandıracak. Öte yandan HBO, “Scenes from a Marriage” dizisinin uyarlaması için yapılacak olan prodüksiyon çalışması için henüz bir başlangıç tarihi vermedi.

Scenes from a Marriage dizisinin uyarlamasıyla ilgili şimdiden bazı yorumlar da yapılmaya başlandı. Örneğin dizinin yeni versiyonunu yazıp yönetecek olan Hagai Levi’nin “The Affair” adlı dizisinden hareketle evlilik sorunlarını anlatan bir hikayeyi yazıp yönetmekte zorluk çekmeyeceği öne sürülüyor. Ayrıca Levi geçtiğimiz yaz, İsrail- Amerikan ortak yapımı HBO mini dizisi “Our Boys” ile internet ortamında beğeni kazanmıştı. Öte yandan oyuncu Oscar Isaac’in HBO dizisi “Show me a Hero” ile Altın Küre kazandığı, Michelle Williams’ın ise “Blue Valentine” filmindeki rolü ile En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına  aday gösterildiği göz önüne alındığında; ikilinin yeni projedeki performansları şimdiden merak konusu oldu.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.