IMDb, mesaj panolarını ve özel mesajlaşma sistemini 20 Şubat’ta devre dışı bırakacağını bildirdi. Bu kararı site içindeki veri ve internet trafiğini önlemek amacıyla aldığını açıklayan site yöneticileri, kullanıcıların mesajları arşivleyebilmesi için bu bölümlerin iki hafta daha açık kalacağını belirtti.

Bu kararın yeni verilmediğini vurgulayan IMDb yetkilileri; uzun süren bir araştırma sürecinden sonra bu bölümlerin aylık 250 milyondan fazla ziyaretçisine bir fayda sağlamadığını belirtti. IMDb ayrıca, siteyi ziyaret edenlerin zaten sitenin sosyal medya hesaplarında yorumlarını yayımladığını, sitenin editörleri ve birbirleriyle iletişim kurmak için birincil platform olarak sosyal ağları kullandıklarını ve sitede ayrıca mesaj panosuna gerek duyulmadığını belirtti. Sitenin Facebook, Youtube, Twitter, Pinterest gibi sosyal medya ağlarında 6.5 milyonu aşkın takipçisi bulunuyor.

IMDb‘nin tüm filmografi verilerinin yanı sıra, film ve TV projeleri için özel olarak tasarlanmış özellikleri de bulunuyor. Buna sadece IMDbPro aboneleri ulaşabileceği gibi, abonelik ücreti olarak yılda 149.99 dolar veya ayda 19.99 dolar ödemeniz gerekiyor.

Duyurudan sonra şirket, “Mevcut ürünlerimizi geliştirmeye, 2017 ve sonrasında yeni özellikler sunmaya devam edeceğiz. Müşterilerimiz gelişen teknolojileri ve fırsatları kullanırken, aynı zamanda onların anlamlı şekilde iletişim kurmalarını ve ifade etmelerini sağlayacağız” dedi. IMDb aldıkları karardan sonra mesaj panosu kullanıcılarının bu kararın sonucunda hayal kırıklığı yaşadığını ve bundan da pişmanlık duyduklarını belirtti.

20 Şubat’tan sonra yeni IMDb‘de neler olacağını göreceğiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.