Haberler

II. Dostluk Kısa Film Festivali’nin Ödülleri Sahiplerini Buldu

II. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nin kazananlar belli oldu.

62 ülkeden 750 filmin başvurduğu, 50 kısa film ve 4 uzun metraj filmin 13-15 Aralık tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşan II. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali Yarışma Seçkisi Ödülleri, 15 Aralık akşamı Grand Pera’da düzenlenen gecede sahiplerini buldu. Bu yıl Aşık Veysel anısına gerçekleştirilen festivalde Birincilik Ödülünü Türkiye’den Tahsin Özmen’in Pantor filmi kazandı. İkincilik Ödülü İran’dan Shahram Maslakhi’nin Piece Cemetery 85 filmi olurken, Üçüncülük Ödülüne de Fransa’dan Onur Yağız’ın Toprak filmini layık görüldü.

Festivalde bu yıl ilk kez verilen Kızılay Dostluk Ödülü İran’dan Lida Fazlı’nın This Side, Other Side filmine, Teknik Destek Ödülü ise Fono Film tarafından, Türkiye’den Yılmaz Özdil’in Barê Giran filmine verildi. Mevlüt Koçak ve Gülsen Tuncer’e de Onur Ödülü takdim edildi.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz