İstanbul Film Akademi’de 3 aylık senaryo atölyesi başlıyor. 

İFA, sinema ve televizyon için senaryo yazmaya karşı heyecanı olan, kendi senaryolarını yazmak isteyen ve senaryo danışmanlarıyla uzun süreli bir ilişki kurmak isteyen yazarlar arıyor.

Farklı eğitim programları ve kaliteli eğitim kadrosuyla İstanbul Film Akademi senaryo yazım atölyesiyle yeni dönemde katılımcılarla buluşuyor. Yaratıcı ve eleştirel bir gelişim, gelecekte kullanabilecek bir ilişki ağı ve bir yazarın kendi isteklerini ve yeteneklerini keşfedebileceği bir ortam sunan atölyede her hafta bir konu işleniyor, konu ile ilgili örnek filmlerin gösterimleri yapılıyor ve uygulamalar gerçekleştiriliyor. Programın amaçları arasında ise çalışmalara eleştirel bir yaklaşım geliştirmek, film konularına dair tarihsel bir altyapı oluşturmak, alternatif yaklaşımlar ortaya çıkarmak ve yazarın biçimsel ve teknik konulardan boğulmadan kişisel gelişimine odaklanmak yer alıyor.

3d illustration of clapper board with reel icon button on the computer keyboard

Mehmet İnan tarafından yürütülecek olan atölyeler 3 ay boyunca her Cumartesi ve Pazar günleri, 12:30 – 15:30 arasında gerçekleşecek.

Ayrntılı bilgi için: 0212 224 37 62 veya www.istanbulfilmakademi.com


 

Mehmet İnan kimdir?

Lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV bölümünde devam etmiş ve 1995 yılında mezun olmuştur. Sinema Televizyon, Reklam dünyasında çalışma hayatına yerli yabancı projelerde oyunculuk ve yönetmen asistanlığı ile başladıktan sonra 1996’dan günümüze kadar çeşitli şirketlere bağlı olarak, yönetmen, metin yazarı, senarist, şirket ortağı, danışman olarak çalışmıştır. Günümüz de de “serbest” olarak yeni projeler üretmeye devam etmektedir. Mehmet İnan’ın öğretim dünyasında ki kariyeri 2000-2004 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi’nde “Reklamda Yaratıcılık” dersi vermesiyle başlamıştır. 2010 yılından günümüze Boğaziçi Üniversitesinde senaryo eğitimleri vermektedir.

Yazar Hakkında

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.