I Don’t Feel At Home In This World Anymore (2017)

Macon Blair’ın yazıp yönettiği ilk film olan I Don’t Feel at Home in This World Anymore’un (2017) kadrosunda Melanie Lynskey, Elijah Wood, David Yow ve Jane Levy yer alıyor. İsmini country şarkıcıları Carter Family ve Woody Guthrie tarafından popülerleştirilmiş eski bir dini şarkı olan aynı isimli I Don’t Feel at Home in This World’den alan komedi gerilim türündeki film dünya prömiyerini 19 Ocak 2017 yılında Sundance Film Festivali’nde yapmış ve dram türünde “Büyük Jüri Ödülü”nü kazanmıştır.

Hikâye hemşire asistanı olarak çalışan sıradan bir kadının evi soyulduktan sonra polisin kendisine yardım etmek istememesi üzerine çalınan eşyalarını geri almak için vasıfsız bir komşusu ile beraber hırsızların peşine düşmesi ve zamanla bu ikilinin kendilerini tehlikeli bir çeteyle karşı karşıya bulması üzerinden ilerliyor. Kendi halinde yaşayan fakat günlük hayatlarında mütemadiyen düşmanlığa ve ilgisizliğe maruz kalan insanların yaşadıkları sıkıntıları odak noktası haline getiren film bizi çalınan eşyalarını amaç değil araç olarak kullanan ana karakter Ruth ile beraber toplum düzenine meydan okumaya davet ediyor.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Macon Blair
Oyuncular: Melanie Lynskey, Chris Doubek, Marilyn Faith Hickey

Yazar Hakkında

Efsane Karayılanoğlu Toka

Ağustos 1989’da doğdu. Okuma yazmayı sökünce elinden kalemi düşürmedi. Robert Kolej’in ardından Sabancı Üniversitesi’ni bitirip mühendis olarak büyük bir hızla finans sektörüne girdiyse de kariyerinde aradığı mutluluğu bulamadı. Böylece hayallerinin peşinden gitmeye karar vererek Amerika’da senaryo yazarlığı üzerine mastır yaptı. Halen Amerika’da yaşıyor, film sektöründe çalışıyor, bol bol tatlı yiyor, bir de boks yapıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.