Haberler

Hugh Jackman’ın Başkanlık için Yarıştığı Yeni Filminden İlk Fragman Geldi

Hugh Jackman’ın Başkanlık için Yarıştığı Yeni Filminden İlk Fragman Geldi

Amerika’nın yakın politik tarihinin en büyük skandallarından birini anlatan filmde, Hugh Jackman başkan adayı Gary Hart’ı canlandırıyor.

Hugh Jackman son yıllardaki rollerinden farklı bir rolle sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanırken, filmin ilk fragmanı da yayınlandı. Sony’nin yeni politik drama filmi ‘’The Front Runner’’, 1988 yılında Amerikan başkanlık seçimleri öncesinde Demokrat Parti’nin en güçlü başkan adayı Senatör Gary Hart’ın gerçek hikayesini ve karıştığı skandalı anlatıyor.

Jackman’ın canlandırdığı Senatör Gary Hart, Amerika’da 1988 yılında Demokratların başkan adayı olmak için yarışırken, Donna Rice ile yaşadığı evlilik dışı ilişkinin basına yansıması ile kendisini büyük bir skandalın içinde bulmuş ve adaylıktan çekilmek zorunda kalmıştı. Amerikan politik tarihinin bu bölümü aynı zamanda ‘’tabloid’’ gazeteciliği ve politik gazeteciliğin de ilk defa iç içe geçmeye başladığı dönem olarak önem taşıyor.

‘’The Front Runner’’ filminden gelen ilk fragman, Hugh Jackman’ın aşırı özgüvenli bir ses tonuyla başkan adaylığını açıklaması ile başlıyor: ‘’Ben Gary Hart ve başkanlık için adayım.’’ İki dakikalık fragman boyunca bu özgüvenin yerini büyük bir çaresizliğin almasını izliyoruz ve nihayet fragmanın sonunda Jackman’ı ahizenin bir ucunda, yenilgiyi kabul eden bir ruh hali ile eşiyle konuşurken görüyoruz: ‘’Yarın benimle ilgili bir hikaye çıkacak.’’

Filmin Oyuncu ve Yönetmen Kadrosu Kimlerden Oluşuyor?

Filmde Hugh Jackman‘ın hayat verdiği Gary Hart’ın eşi Lee Hart’ı Vera Farmiga canlandırırken, Hart’ın kampanya danışmanı Bill Dixon’ı ise J. K. Simmons canlandırıyor. Mamoudou Athie’nin ‘’Washington Post’’ muhabiri A. J. Parker’ı canlandırdığı filmde Molly Ephraim’i kampanya yöneticisi rolünde izleyeceğiz. Sara Paxton ise skandaldan sonra hayatı bir anda değişen model ve oyuncu Donna Rice’a hayat veriyor. ‘’The Front Runner’’ emekli politika muhabiri Matt Bai’nin 2014 yılında yayınlanan ‘’All the Truth is Out’’ kitabından senaryolaştırılmış. Filmin yönetmeni Jason Reitman’ın Bai ile beraber senaryolaştırdığı filmde aynı zamanda Hillary Clinton’ın eski basın sekreteri Jay Carson’dan da destek alınmış.

Sony Pictures, heyecan dolu ilk fragmanı ile tanıttığı ‘’The Front Runner’’ filminin, Amerika’daki ödül sezonu ve ‘’Senato’’ seçimleri göz önüne alarak 7 Kasım’da sinemaseverlerle buluşacağını açıkladı.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz