DramaLGBTİSinema Odaları

Hoje Eu Quero Voltar Sozin (2014)

Poster1-9236Kısa filminin başarısı üzerine uzun metrajı çekilen Hoje Eu Quero Voltar Sozin (2014) naif bir gençlik filmi. Doğuştan kör Leo’nun özgürleşme hikâyesini anlatan filmin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini Daniel Ribeiro üstleniyor. Giovanna ve Leo’nun uzun yıllara ve güvene dayalı arkadaşlıkları “yeni çocuk” Gabriel’in gelişiyle farklı bir hâl alır Giovanna ilk başlarda bu duruma üzülse de iki genç adam arasındaki bağın zannettiğinden çok daha farklı olduğunu anladığında  iki genç adamın yanında yer almakta gecikmez. Leo ve Gabriel ise gençliğin ve aşklarının onlara verdiği güçle hayatlarında yepyeni sayfalar açarlar.

San Sebastian, Berlin, Atina gibi pek çok uluslararası festivalde yarışan Hoje Eu Quero Voltar Sozin‘in toplam 23 adaylık ve 13 ödülü bulunuyor. 2014 Brezilya yapımı film, aşk ve dostluğu işleyiş biçimiyle de seyircinin övgüsünü almıştı.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Daniel Ribeiro
Oyuncular: Ghilherme Lobo, Fabio Audi, Tess Amorim, Lucia Romano
Hande Sönmez
Beklenenden 15 gün önce tipik bir Koç burcu olmak için 6 Nisan'da doğdu. Üniversitede Ekonomi okumasına karşılık gönlü, aklı hep iletişimdeydi. CNN Türk'te başlayan ve baş tacı saydığı 4 senelik deneyimin ardından TNT ve Cartoon Network'te çalıştı. 3.5 yıl da Lobby PR'da medya iletişim danışmanlığı yaptı Şimdi Red Bull'da Kültürel Pazarlama İletişim Müdürü olarak çalışan Hande'nin en büyük iki tutkusu sinema ve tiyatro. Sinema ve tiyatroyu mesleği iletişimle birleştirince ondan mutlusu bulunmuyor. Bir de halen cnnturk.com ve Akşam Gazetesi Pazar Eki'nde yazılar kaleme alıyor.

Yorum yaz