Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nin 2005 yılından bu yana devam ettirdiği ve yılın en iyi 10 kısa filmini bir DVD’de toplayan Hisar Kısa Film Seçkisi’nin bu yıla ait başvuruları başladı.

Türkiye’de çekilen kısa filmleri tarayıp, başvuruları toplayan, elemelerden geçiren ve jüri kararıyla seçilen 10 kısa filmi toplayan Hisar Kısa Film Seçkisi hazırladığı çalışmayı sinema okullarına, ulusal ve uluslararası yarışmalara, festivallere gönderiyor. Bu nedenle Hisar Kısa Film Seçkisi kısa filmcilerin filmlerini ve kendilerini geniş kitlelere duyurmaları için önemli bir fırsat.

Hisar Kısa Film Seçkisi 2017’yi belirleyecek ana jüride sinema yazarı Ayça Çiftçi, görüntü yönetmeni Meryem Yavuz, oyuncu Nesrin Cavadzade ve yönetmen Reha Erdem bulunuyor. Seçkiye 2016 yılı içinde üretilmiş olan kısa filmler (kurmaca, belgesel ve canlandırmalar) başvurabiliyor.

Son başvuru tarihi 23 Ocak 2017 olan Hisar Kısa Film Seçkisi’nin başvuru formu ve başvuru koşulları için www.mafm.boun.edu.tr adresini ziyaret edebilir veya 0212 359 46 77 / 78 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi içinse Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.