Haberler

Hirokazu Koreeda’nın Son Filmi ‘’The Truth’’dan İlk Fragman Yayınlandı

Bir aile draması olan ‘’The Truth’’un oyuncu kadrosunda Juliette Binoche, Ethan Hawke ve Catherine Deneuve yer alıyorlar.

‘’Shoplifters’’ ile 2018 Palme D’or ödülü sahibi olan yönetmen Hirokazu Koreeda’nın bir aile draması olan son filmi ‘’The Truth’’dan ilk fragman yayınlandı. Başrollerinde Juliette Binoche, Ethan Hawke ve Catherine Deneuve’nun yer aldığı film, bir aktris ve onun senaryo yazarı kızı arasında yükselen gerilimi anlatıyor.

Koreeda’nın Japonya dışında çektiği ilk film olma özelliğini taşıyan ‘’The Truth’’un konusu ise şöyle; Fabienne Fransız sinemasının yıldızıdır. Onu seven ve takdir eden erkekler arasında saltanat sürmektedir. Anılarını yayınladıktan sonra kızı Lumir eşi ve genç çocuğu ile New York’tan Paris’e döner. Anne ve kızı arasındaki kavuşma yerini çabucak bir yüzleşmeye bırakır ve ikili arasındaki hesaplaşma başlar.

‘’The Truth’’ 2020 Mart ayında sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin ilk fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz:

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz