2008 yılında aramızdan ayrılan başarılı aktör Heath Ledger’in hayatı belgesel oluyor. I Am: Heath Ledger adıyla ekranlara gelecek belgesel Spike Tv’de yayınlanacak.

10 Things I Hate About You, The Patriot, Candy, Brokeback Mountain filmleriyle adından söz ettiren oyuncu akıllardan hiç silinmeyecek son performansını Dark Knight filmindeki “Joker” karakteriyle yapmıştı. Daha önce de Brokeback Mountain ile Oscar’a aday olan Ledger, unutulmaz Joker performansıyla bu kez Oscar’ı kazandı; fakat ani ölümüyle aramızdan ayrılan oyuncu, ödülü kazandığını göremedi.

Şu ana dek John F. Kennedy, Bruce Lee ve Steve McQueen gibi isimlerin hayatları, ölümlerinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen tartışmaları, skandalları ve cevapsız kalmış soruları aydınlatmak üzere “I Am” sahnesine konuk olmuştu. Talihsiz ölümünün ardından senelerdir konuşulan Heath Ledger da bu kriterlere uygun görünüyor. Belgeselin ortaya çıkışında Heath Ledger’ın bir dönem birlikte yaşadığı aynı zamanda çocuğunun da annesi olan Michelle Williams‘ın payı oldukça büyük. Williams, daha önce hiçbir yerde paylaşılmamış fotoğrafları, görüntüleri ve Heath Ledger ile paylaştığı anıları, oyuncunun hayranlarına sunacak. Belgesel bunların yanı sıra Ledger’ın ailesi, yakın dostları ve rol arkadaşlarıyla yapılan röportajlardan kesitleri de içeriyor. Büyük bir titizlikle hazırlanan proje, aktörün hayatına dair şu ana dek yapılmış en kapsamlı çalışma olacak.

Projenin, bu yıl Mayıs ayı içerisinde yayımlanması planlanıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.