2. Altın Boğa Film Festivali kapsamında düzenlenecek 13. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması için başvurular alınmaya başlandı. Festival, Türkiye’nin dört bir yanından katılacak olan genç sinemacıları bekliyor.

D2r-k

İstanbul Lisesi Sinema Kulübü tarafından düzenlenen ve 13. kez gerçekleştirilecek olan festivalde sinema tutkunu lise öğrencileri yarışacak. Alanında uzman jürilerin değerlendirmesi sonucunda en çok beğenilen kısa filmin yönetmeni Altın Boğa Özel Ödülü‘ne sahip olacak. Yarışmanın birincisine 3000 TL, ikincisine 2000 TL, üçüncüsüne ise 1000 TL para ödülü verilecek.

Ekran-Resmi-2016-01-22-17.53.44-446x625

Önceki yıllarda festivalin jüri koltuklarında Atilla Dorsay, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Zeki Demirkubuz ve Onur Ünlü gibi alanında tanınmış yönetmen, oyuncu ve sinema yazarları oturdu. Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini sinemaya teşvik etmek ve bu alanda başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen festival, ilk kez geçtiğimiz sene uluslararası platforma taşındı. Bu sayede farklı kültürler, gençler aracılığıyla sinema çatısı altında bir araya gelmiş oldu.

Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2016 olarak belirlenen 13. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve ön başvuru formuna www.ielsinema.com adresinden ulaşılabilir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.