Hanna

Hanna’nın babası Erik teşkilat tarafından aranan eski bir CIA ajanıdır. Kızını, Finlandiya’nın gözden ırak kırlarında, yıllarca acımasız bir katil gibi yetiştirmiştir. Bir gün Erik, Hanna’ya artık hazır olduğunu söyler ve ona önemli bir görev verir. Bu sırada Erik’in yaşadığı yeri öğrenen acımasız CIA ajanı Marissa ise babası yerine Hanna ile karşılaşır ve onu kullanarak Erik’in yerini öğrenmeye çalışır. Fakat hiçbir şey sandığı kadar kolay olmayacaktır. Atonement (2007), Pride & Prejudice (2005) ve Anna Karenina (2012) gibi izlenmeye değer dönem filmleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran İngiliz yönetmen Joe Wright, bu sefer bizi ajan filmlerine göz kırpan heyecan dolu bir maceraya davet ediyor. Cate Blanchett ve Saoirse Ronan’ın başarılı performansları ise bu filmin en önemli artılarından.

 

 

 

 

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Joe Wright

Oyuncular: Cate Blanchett, Eric Bana, Saoirse Ronan, Olivia Williams, Jason Flemyng, Tom Hollander, Martin Wuttke, Jessica Barden

Mustafa Koca
86 yılında bir mart gecesi dünyaya geldi. Okumayı ilk kez Orhan Veli şiirleriyle sevdi ve küçük yaşında sözcüklere sevdalandı. Filmlerin büyüsüne ise lisede kapıldı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde aldı. Bugüne kadar film setlerinde asistanlıktan senaryo yazarlığına kadar birçok alanda çalıştı. Hiç bisiklete binmedi, binmeyi öğrenmedi.

Yorum yaz