Dan Brown serinin son filmi ile geri dönüyor; Inferno. The Da Vinci Code ve Angels & Demons’un ardından Sony, The Lost Symbol ‘ü atlayarak Inferno ile devam etme kararı aldı.

inferno

Tom Hanks’in Robert Langdon’ı canlandırdığı ve yönetmenliğini Ron Howard’ın yaptığı filme yeni bir isim daha katılıyor: Felicity Jones.

Harvard Üniversitesi Profesörü Robert Langdon, başından vurulmuş bir halde bir İtalya’da hastanesinde gözlerini açar. Bir hafıza kaybı yaşamaktadır. Sürekli gördüğü kabuslarda gümüş saçlı güzel bir kadın ve baş aşağı can çekişen bedenler, korkunç bir baş ağrısı yaşamasına sebep olur.

Tedavisi için çalışan doktorlardan biri vurulunca, bir suikastçı tarafından takip edildiğini anlar. Görevli bir diğer doktor olan Sienna Brooks (Felicity Jones) ise ona yardım etmektedir.

Langdon kendini, ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken bir senaryo içinde bulur. Semboller Langdon’ı Floransa’dan Venedik’e, oradan da üç imparatorluğun merkezi olmuş olan İstanbul’a sürükler. Burada ya insanlık tarihi yeniden yazılacak, ya da şehirde tarihi yazacak kimse kalmayacaktır.

Omar Sy, Sidse Babett Knudsen, Ben Foster ve Irrfan Khan’ın da kadrosunda yer aldığı filmin ilk fragmanı yayınlandı. 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.