Phil Lord ve Christopher Miller ikilisinin çekimler tamamlanmadan kısa bir süre önce ayrılması ile yönetmensiz kalan Han Solo filmini, daha önce Beautiful Mind’ın yönetmenliğini yapmış olan Ron Howard tamamlayacak.

2015 yılında The Force Awakens ile beyaz perdeye geri dönen ve vizyona giren iki filmi ile gişede büyük başarı yakalayan Star Wars serisinin yapım aşamasında sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor.

Lucasfilmin yapımcılığını üstlendiği serinin spin-off niteliği taşıyan filmi Han Solo’nun yönetmenliğini üstlenen Phil Lord ve Christopher Miller 2 gün önce Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy ile anlaşmazlığa girmişti.

Variety’nin haberine göre, Phil Lord ve Christopher Miller daha ilk günden itibaren Han Solo‘nun nasıl yansıtılacağı konusunda Star Wars filmlerinin senaristi olan Lawrence Kasdan ve Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy ile fikir ayrılığı yaşıyordu. İki taraf da bu fikir ayrılıklarına rağmen filmi tamamlamak için uğraşmış olsa da sonunda olay Lord ve Miller’ın çekimler devam ederken ayrılmaya karar vermeleriyle sonuçlandı. Bunun üzerine Lucasfilm, filmin tamamlaması için Ron Howard’la anlaşma sağladı.

10 Temmuz‘da çekimlerine devam edilmesi planlanan filmin vizyon tarihinde ise herhangi bir değişiklik yok. Film daha önce açıklandığı gibi 25 Mayıs 2018‘de gösterime girecek.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.