Haberler

Haluk Bilginer’li Nuh Tepesi Dünya Prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde Yapacak

Başrollerini Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir’in paylaştığı ”Nuh Tepesi” dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde yapacak.

Nahoş Bir Mevzu”, ”Pencereler Altında”, ”Kimse Elimi Tutmasın”  isimli kısa filmleri ile tanınan ve ilk uzun metraj filmi ”Nuh Tepesi” ile 2016 yılında Cannes Film Festivali’nin Cinefondation Residance programına kabul edilen Cenk Ertürk; filmin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yapıyor.

Nuh Tepesi”nin kurgusunu, Yorgos Lanthimos imzalı”The Lobster”, ”The Killing of a Sared Deer”, ”Kynodontas”gibi filmlerin kurgusunu üstlenen Yorgos Mavropsaridis üstlenirken filmin görüntü yönetmenliğini ise, Geremy Jasper imzalı 2017 yapımı ”Patti Cake$” ve 2018 yapımı ”Dead Pigs” adlı filmleriyle bilinen Federica Cesca üstleniyor.

Nuh Tepesi”, ölen babasının son arzusunu gerçekleştirmek isteyen Ömer’in hikayesinin konu alıyor. Babasının yıllar önce diktiği Nuh ağacının altına gömülmek istemesiyle harekete geçen Ömer, karşısında ise ağacı Nuh peygamberin diktiğine inanan köylüleri buluyor.

Filmin dünya prömiyerinin gerçekleştirileceği 2019 Tribeca Film Festivali, 24 Nisan- 5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz