Yönetmenliğini Osman Nail Doğan’ın yaptığı Güvercin Hırsızları 18. !f Bağımsız Filmler Festivali Ulusal seçkide izleyici karşısına çıkacak. Oyuncu kadrosunda Kutay Sandıkçı, Burçin Sezen, Mert Buğra Tataroğlu, Gökhan Yıkılkan, Seyit Nizam Yılmaz’ın yer aldığı filmin senaryosu, yönetmen Osman Nail Doğan ve Samet Doğan’a ait.

38. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma bölümünde gösterilen ve Seyfi Teoman İlk Film Ödülü adayı olan Güvercin Hırsızları, Adana Uluslararası Film Festivali, Ankara Uluslararası Film Festivali, Saraybosna Film Festivali’nde de izleyiciyle buluştu. Etkileyici sinematografisi ve yalın işleyişi ile olumlu eleştiriler alan film bir kez daha 13-22 Eylül’de İstanbul‘da 19 – 22 Eylül’de ise Ankara ve İzmir’de izleyici karşına çıkacak. 15 Eylül Pazar 19.00 City’s Salon 7‘de gerçekleşecek gösterimden sonra sinemaseverler, yönetmen ve film ekibiyle sohbet etme fırsatı yakalayacaklar.

Filmin Fragmanını ve Özetini Aşağıdan Görebilirsiniz

Güvercin bakmaktan başka ilgisi ve işi olmayan Mahmut’un güvercinlerinden birinin küçük İsmail’in evinin çatısına yuva yapması ile başlayan beklenmedik bir arkadaşlığın hikayesini anlatıyor “Güvercin Hırsızları”. Gençliğin ilk yıllarının getirdiği vurdumduymazlık ve cesaret sayesinde kuş çalıp satan bir grup delikanlının beklentileri çakıştıkça arkadaşlıkları ihanetle gölgeleniyor. Para sıkıntısı yaşayan annesi ve onları terk edip giden babasına rağmen İsmail yaşından beklenmeyen bir olgunlukla ailesini kurtarmaya çalışırken Mahmut hem ona yardım etmek hem de kendisini kurtarmak için büyük riskler alıyor.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.